
View u2770TF
| Computer case | Thermaltake View 600 TG Future Dusk (E-ATX) |
| Memory | DDR5 RGB 6400MT/s 32GB |
| Power Supply | Thermaltake 850W/ 80 Plus Gold |
| AIO Cooler | Thermaltake MINECUBE 360 Ultra |
| CPU | Intel Core Ultra 7 270K Plus (New) |
| Motherboard | ASRock Z890 Nova WiFi |
| Storage | Lexar NQ780 M.2 PCIe Gen4 NVMe SSD – 2TB |
| Graphics Card | ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 Ti OC Edition |
| Fan | Thermaltake TOUGHFAN EX 140 & 120 ARGB Sync |
| LCD | Thermaltake 6.0 inch LCD Screen Kit |
| OS | Windows 11 Home |
***The exact GPU model may vary - The model shown in the image will be used while supplies last.
All components have been thoroughly tested. The graphics card will be shipped inside the case to minimize the risk of shipping damage. Detailed instructions are included for properly mounting the GPU to the motherboard (compatible with 5070Ti and 5080 models).
If you have any questions, please feel free to contact [email protected]. Thank you.***
Original: $3,199.99
-65%$3,199.99
$1,120.00More Images




View u2770TF
| Computer case | Thermaltake View 600 TG Future Dusk (E-ATX) |
| Memory | DDR5 RGB 6400MT/s 32GB |
| Power Supply | Thermaltake 850W/ 80 Plus Gold |
| AIO Cooler | Thermaltake MINECUBE 360 Ultra |
| CPU | Intel Core Ultra 7 270K Plus (New) |
| Motherboard | ASRock Z890 Nova WiFi |
| Storage | Lexar NQ780 M.2 PCIe Gen4 NVMe SSD – 2TB |
| Graphics Card | ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 Ti OC Edition |
| Fan | Thermaltake TOUGHFAN EX 140 & 120 ARGB Sync |
| LCD | Thermaltake 6.0 inch LCD Screen Kit |
| OS | Windows 11 Home |
***The exact GPU model may vary - The model shown in the image will be used while supplies last.
All components have been thoroughly tested. The graphics card will be shipped inside the case to minimize the risk of shipping damage. Detailed instructions are included for properly mounting the GPU to the motherboard (compatible with 5070Ti and 5080 models).
If you have any questions, please feel free to contact [email protected]. Thank you.***
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Computer case | Thermaltake View 600 TG Future Dusk (E-ATX) |
| Memory | DDR5 RGB 6400MT/s 32GB |
| Power Supply | Thermaltake 850W/ 80 Plus Gold |
| AIO Cooler | Thermaltake MINECUBE 360 Ultra |
| CPU | Intel Core Ultra 7 270K Plus (New) |
| Motherboard | ASRock Z890 Nova WiFi |
| Storage | Lexar NQ780 M.2 PCIe Gen4 NVMe SSD – 2TB |
| Graphics Card | ASUS TUF Gaming GeForce RTX 5070 Ti OC Edition |
| Fan | Thermaltake TOUGHFAN EX 140 & 120 ARGB Sync |
| LCD | Thermaltake 6.0 inch LCD Screen Kit |
| OS | Windows 11 Home |
***The exact GPU model may vary - The model shown in the image will be used while supplies last.
All components have been thoroughly tested. The graphics card will be shipped inside the case to minimize the risk of shipping damage. Detailed instructions are included for properly mounting the GPU to the motherboard (compatible with 5070Ti and 5080 models).
If you have any questions, please feel free to contact [email protected]. Thank you.***
























