
View 9870TM
| Computer case | Thermaltake View 380 XL Matcha Green (ATX) |
| Memory | DDR5 RGB 6400MT/s 32GB |
| Power Supply | Thermaltake 850W/ 80 Plus Gold |
| AIO Cooler | Thermaltake MAGFloe 360 Ultra |
| CPU | AMD Ryzen 7 9850X3D (New) |
| Motherboard | MSI MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI |
| Storage | Lexar NQ780 M.2 2280 PCIe Gen 4x4 NVMe SSD - 2TB |
| Graphics Card | ZOTAC GAMING GeForce RTX 5070 Ti Solid SFF OC |
| Fan | Thermaltake SWAFAN EX12 ARGB Sync PC Cooling Fan |
| OS | Windows 11 Home |
***The exact GPU model may vary - The model shown in the image will be used while supplies last.
All components have been thoroughly tested. The graphics card will be shipped inside the case to minimize the risk of shipping damage. Detailed instructions are included for properly mounting the GPU to the motherboard (compatible with 5070Ti and 5080 models).
If you have any questions, please feel free to contact [email protected]. Thank you.***
Original: $3,199.99
-65%$3,199.99
$1,120.00More Images




View 9870TM
| Computer case | Thermaltake View 380 XL Matcha Green (ATX) |
| Memory | DDR5 RGB 6400MT/s 32GB |
| Power Supply | Thermaltake 850W/ 80 Plus Gold |
| AIO Cooler | Thermaltake MAGFloe 360 Ultra |
| CPU | AMD Ryzen 7 9850X3D (New) |
| Motherboard | MSI MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI |
| Storage | Lexar NQ780 M.2 2280 PCIe Gen 4x4 NVMe SSD - 2TB |
| Graphics Card | ZOTAC GAMING GeForce RTX 5070 Ti Solid SFF OC |
| Fan | Thermaltake SWAFAN EX12 ARGB Sync PC Cooling Fan |
| OS | Windows 11 Home |
***The exact GPU model may vary - The model shown in the image will be used while supplies last.
All components have been thoroughly tested. The graphics card will be shipped inside the case to minimize the risk of shipping damage. Detailed instructions are included for properly mounting the GPU to the motherboard (compatible with 5070Ti and 5080 models).
If you have any questions, please feel free to contact [email protected]. Thank you.***
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Computer case | Thermaltake View 380 XL Matcha Green (ATX) |
| Memory | DDR5 RGB 6400MT/s 32GB |
| Power Supply | Thermaltake 850W/ 80 Plus Gold |
| AIO Cooler | Thermaltake MAGFloe 360 Ultra |
| CPU | AMD Ryzen 7 9850X3D (New) |
| Motherboard | MSI MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI |
| Storage | Lexar NQ780 M.2 2280 PCIe Gen 4x4 NVMe SSD - 2TB |
| Graphics Card | ZOTAC GAMING GeForce RTX 5070 Ti Solid SFF OC |
| Fan | Thermaltake SWAFAN EX12 ARGB Sync PC Cooling Fan |
| OS | Windows 11 Home |
***The exact GPU model may vary - The model shown in the image will be used while supplies last.
All components have been thoroughly tested. The graphics card will be shipped inside the case to minimize the risk of shipping damage. Detailed instructions are included for properly mounting the GPU to the motherboard (compatible with 5070Ti and 5080 models).
If you have any questions, please feel free to contact [email protected]. Thank you.***
























