
View 9580C
| Computer case | Thermaltake View 600 TG Butter Caramel (E-ATX) |
| Memory | DDR5 RGB 6400MT/s 32GB |
| Power Supply | Thermaltake 1000W/ 80 Plus Gold |
| AIO Cooler | Thermaltake MAGFloe 420 Ultra |
| CPU | AMD Ryzen 9 9950X |
| Motherboard | ASUS ProArt X870E-CREATOR WIFI |
| Storage | Lexar NQ780 M.2 PCIe Gen4 NVMe SSD – 2TB |
| Graphics Card | ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity |
| Fan | Thermaltake SWAFAN EX14 ARGB Sync PC Cooling Fan |
| LCD | Thermaltake 6.0 inch LCD Screen Kit |
| OS | Windows 11 Home |
***The exact GPU model may vary - The model shown in the image will be used while supplies last.
All components have been thoroughly tested. The graphics card will be shipped inside the case to minimize the risk of shipping damage. Detailed instructions are included for properly mounting the GPU to the motherboard (compatible with 5070Ti and 5080 models).
If you have any questions, please feel free to contact [email protected]. Thank you.***
Original: $4,299.99
-65%$4,299.99
$1,505.00More Images



View 9580C
| Computer case | Thermaltake View 600 TG Butter Caramel (E-ATX) |
| Memory | DDR5 RGB 6400MT/s 32GB |
| Power Supply | Thermaltake 1000W/ 80 Plus Gold |
| AIO Cooler | Thermaltake MAGFloe 420 Ultra |
| CPU | AMD Ryzen 9 9950X |
| Motherboard | ASUS ProArt X870E-CREATOR WIFI |
| Storage | Lexar NQ780 M.2 PCIe Gen4 NVMe SSD – 2TB |
| Graphics Card | ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity |
| Fan | Thermaltake SWAFAN EX14 ARGB Sync PC Cooling Fan |
| LCD | Thermaltake 6.0 inch LCD Screen Kit |
| OS | Windows 11 Home |
***The exact GPU model may vary - The model shown in the image will be used while supplies last.
All components have been thoroughly tested. The graphics card will be shipped inside the case to minimize the risk of shipping damage. Detailed instructions are included for properly mounting the GPU to the motherboard (compatible with 5070Ti and 5080 models).
If you have any questions, please feel free to contact [email protected]. Thank you.***
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Computer case | Thermaltake View 600 TG Butter Caramel (E-ATX) |
| Memory | DDR5 RGB 6400MT/s 32GB |
| Power Supply | Thermaltake 1000W/ 80 Plus Gold |
| AIO Cooler | Thermaltake MAGFloe 420 Ultra |
| CPU | AMD Ryzen 9 9950X |
| Motherboard | ASUS ProArt X870E-CREATOR WIFI |
| Storage | Lexar NQ780 M.2 PCIe Gen4 NVMe SSD – 2TB |
| Graphics Card | ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity |
| Fan | Thermaltake SWAFAN EX14 ARGB Sync PC Cooling Fan |
| LCD | Thermaltake 6.0 inch LCD Screen Kit |
| OS | Windows 11 Home |
***The exact GPU model may vary - The model shown in the image will be used while supplies last.
All components have been thoroughly tested. The graphics card will be shipped inside the case to minimize the risk of shipping damage. Detailed instructions are included for properly mounting the GPU to the motherboard (compatible with 5070Ti and 5080 models).
If you have any questions, please feel free to contact [email protected]. Thank you.***
























